۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کرد

برخی از اعضای بدن میباشند که افراد بدون انها هم می تواند به زندگی خود ادامه دهد و اگر از بدن بیرون کشیده شوند مشکلی پیش نخواهد آمد. بدن ما مانند یک اتومبیل کامل و بی نقص شبانه روزی کار می کند و اگر شامل شمار زیادی از بخش‌های بی بهره گیری نمی‌شد احتمالاً بهتر هم کار میکرد.

در این مطلب, برخی از بخش‌های بدن را معرفی می کنیم که هیچ هدفی ندارند. آن‌ها عمدتا از اجدادمان به ما رسیده اند و بدن بدون آن‌ها هم میتواند زندگی کند.

عضلات راست کننده مو

اگر تا اکنون از خواندن این مطلب موهایتان سیخ شده, که بسیار بعید هست, باید بدانید که چه چیزی مسئول آن هست. آیا میدانستید در واقع ماهیچه هایی در پوست ما وجود دارند که مو های ما را سیخ میکنند؟ به نظر احمقانه می رسد نه؟ این ماهیچه‌ها وقتی به یک موسیقی احساسی یا حکایت وحشتناک گوش میدهیم مو های ما را راست می کنند. این ماهیچه‌ها هیچ کاربرد دیگری در بدن ندارند.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردآپاندیس

نکته دیدنی درمورد آپاندیس این هست که این اندام زمانی خوب بوده هست. در قبل مردم غذای خام میخوردند که حاوی سلولز بسیاری بود. هیچ یک از اندام‌های ما به جز آپاندیس نمیتوانند سلولز را تجزیه کنند. با این حال امروزه چندان غذا های خام نمیخوریم و به اندامی که تجزیه سلولز را انجام دهد نیازی نداریم.

پزشکان به افراد پیشنهاد می کنند این اندام را خارج کنند, زیرا مستعد عفونت هایی هست که گاهی تحملشان بسیار دشوار هست و درد شدید ایجاد می کند.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردلوزه‌ها

لوزه‌ها دو ساختار عجیب به شکل توپ میباشند که در اعماق دهان قرار دارند. اساسا آن‌ها غدد لنفاوی میباشند که برای سلامتی ما بسیار مهم اند. اما اگر غدد لنفاوی اهمیت دارند چرا لوزه‌ها بی اهمیت میباشند؟ مگر آن‌ها با بقیه غدد لنفاوی فرق دارند؟ دشوار این جاست که لوزه‌ها اغلب و مکررا ملتهب و عفونی میشوند

که موجب دشواری های زیادی هنگام خوردن و نوشیدن می شود. به همین علت هست که خیلی از مردم تصمیم می گیرند لوزه هایشان را بردارند و بعد از برداشتن ادعا میکنند کمتر دچار عفونت میشوند.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردماهیچه زیر ترقوه

زیر ترقوه یک ماهیچه مثلثی کوچک هست که بین بین ترقوه و دنده اول قرار دارد. با چنین جایگاه مهمی, احتمالا فکر میکنید که این ماهیچه باید عملکرد مهمی داشته باشد, اما بدبختانه هیچ کارایی ندارد که آن را مهم بنامیم. این ماهیچه در واقع وقتی کاربرد ندارد تا وقتی که چهار دست و پا راه برویم, اما تا وقتی روی پاهایمان راه برویم هیچ کاربردی ندارد.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کرد

دندان عقل

دندان عقل هم زمانی مانند آپاندیس خوب بوده هست. غارنشینان از آن برای رژیم خوراکی عجیبشان بهره گیری می کردند. اما دندان عقل امروزه فقط برای کسانی خوب هست که رژیم خوراکی غارنشینان را دارند. بدتر از همۀ اینکه هنگام رشد میتوانند موجب درد شدید شوند.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردنقطه داروین

دیدنی هست بدانید قسمتی از بدن به اسم داروین هست. اما دیدنی‌تر اینکه این قسمت هیچ اهمیتی ندارد و در همۀ آدم ها هم وجود ندارد. نقطه داروین اساسا درواقع یک چین کوچک پوست در قسمت بیرونی بالای گوش هست. احتمالا متوجه شده اید که چرا این بخش داروین اسم دارد, اما به هرحال توضیح خواهیم داد.

داروین ادعا میکند ما این بخش گوش را از نیاکان میمونمان به ارث برده ایم. این بخش ویژه بدن به میمون‌ها اجازه می‌داد صداهای دور و سایر چیزهایی که برای بقا مهم هست را بشنوند.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردلوزه سوم

لوزه سوم نیز مانند لوزه‌ها بافت لنفاوی هست که تقریباً بیهوده هست. چرا میگوییم تقریباً بیهوده؟ لوزه سوم برای برخی کودکان به این علت خوب هست که آن‌ها را از باکتری‌ها و ویروس‌های گوناگون حفظ میکند. با این حال این بافت لنفاوی در پشت بینی وقتی بزرگ می شوید بی بهره گیری میشود.

وقتی بزرگ شوید لوزه سوم کوچک میشود و نمیتواند با عفونت‌ها و چیزهای نمونه بجنگد. شمار زیادی از افراد لوزه سوم خود را برمی دارند, زیرا میتواند موجب دشواری های سلامتی خاصی شود و بدون آن‌ها می توان کاملا تندرست زندگی کرد.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردحفره یا سینوس جلوی گوش

برخی از افراد بالای گوششان حفره‌های ریزی دارند. برای این افراد به اندازه ما این حفره‌های ریز دیدنی نیست. این سینوس‌های ریز مستعد ابتلا به عفونت میباشند که گاهی میتواند گوش درد زیادی برایشان ایجاد کند. دانشمندان معتقدند این حفره‌ها نظریه تکامل را اثبات می کند, زیرا از آبشش اجدادمان به ارث رسیده هست. بلکه دست هست! نیاکان ما هم مانند ماهی‌ها آبشش داشتند.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کرداندام‌های اضافی

در بدن ما چندین اندام جفت وجود دارد. کلیه ها, بیضه ها, شش ها, تخمدان‌ها و …. با این حال یکی از هر یک از اینها اضافی هست. به این معنی که با یکی از آن‌ها هم می توان آسان زندگی کرد. هم چنین اندام‌های تکی هم وجود دارند که اگر برداشته شوند بدون آن‌ها می توانیم زندگی کنیم. آن‌ها عبارتند از: کبد, روده, معده و …

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردکیسه صفرا

کیسه صفرا یک اندام کوچک به شکل گلابی هست مه زیر کبد قرار دارد. تن‌ها عملکرد این اندام کوچک ذخیره و رهاسازی صفرای فرآوری شده توسط کبد به روده هست. بااین حال شخص می تواند به راحتی بدون کیسه صفرا زندگی کند. ما کیسه صفرا را در این لسیت آوردیم, زیرا مستعد عفونت و مریضی‌های گوناگون و هم چنین درد سنگ صفراوی هست که دردی غیرقابل بردباری هست؛ و هم چنین سرطان کیسه صفرا یکی از بدترین انواع سرطان هست.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردپلک سوم

اگر تا کنون از نزدیک به چشم هایتان دقت نکرده اید حتماً متوجه این قسمت عجیب از گوشه داخلی پلکتان نشده اید. این چیز صورتی رنگ کوچک عجیب پلک سوم اسم دارد, اما عملکرد خاصی ندارد. اگر ما تکامل یافته‌تر بودیم این پلک نیز عملکرد داشت. خزندگان و پرندگان هم پلک سوم دارند و ما هم داریم, آیا این به این معنی هست که پیشنیه مشترکی با آن‌ها داریم؟

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردماهیچه پلانتاریس

ماهیچه پلانتاریس در پاهای ما قرار دارد, اما همه ی آن را ندارند. حدود ۹ درصد از همۀ مردم این ماهیچه را دارند که تقریباً هیچ اثری روی عملکرد پا ندارد. اما قطعا اگر ما انسان آغاز بودیم این ماهیچه به دردمان میخورد. این ماهیچه به ما کمک می کند به چیزهای گوناگون با پا چنگ بزنیم. دانشمندان بر این باورند که این ماهیچه شاهد دیگری بر نظریه تکامل هست.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردماهیچه لاله تلفن همراه

این ماهیچه گروهی از ماهیچه هاست که در ناحیه‌ای به اسم ماهیچه‌های لاله تلفن همراه قرار دارند. این ماهیچه اصلا هیچ کاربردی ندارند و کاملا بی بهره گیری میباشند. اما حیواناتی مانند گربه‌ها هم این ماهیچه را دارند و از آن بهره گیری میکنند. ماهیچه‌های لاله موبایل گربه را قادر می کند که گوشش را به سمت منبع صوت تیز کند. دوست نداشتید مانند گربه‌ها توانایی حرکت گوشتان را داشتید؟

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردماهیچه پالماریس

عضله پالماریس از آرنج تا انتهای مچ دست کشیده شده اند. این عضله بسیار باریک و بسیار بی بهره گیری هست. گفته میشود این عضله توسط نیاکان ما برای کارهایی مانند بالا رفتن و آویزان شدن بهره گیری می‌شده هست. اما امروزه بی بهره گیری هست, زیرا امروزه دیگر کسی هر روز از درخت بالا نمی رود و آویزان نمیشود.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردبوسه گاه یا فیلتروم

بوسه گاه قسمت کوچک و فرورفته بالای لب و درست زیر بینی هست. اگرچه این بخش بدن روی صورت افرادی که لب‌های برجسته‌ای دارند زیبا به نظر می رسد, اما ماهیچه کاملا بی بهره گیری‌ای هست و هیچ عملکردی ندارد. اما حکایت جالبی درمورد آن وجود دارد. اینکه فرشته‌ها قبل از تولد به هر نوزاد یک راز می گویند. سپس برای اینکه نوزاد این راز را فاش نکند, انگشتشان را روی لب نوزاد می گذراند و به این شکل این قسمت ایجاد می شود!

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردموی بدن

همه ی مو های بدن بی بهره گیری نیست. مقلا مو های سر ما را از اشعه فرابنفش حفظ می کند و مو های ابرو از ورود عرق به چشم هایمان پیش گیری میکند. اما موی روی پا, شکم, دست و کمر کاملا بی بهره گیری میباشند. آن‌ها هیچ کاربردی ندارند. به نظر برخی افراد این مو‌ها خوشگل میباشند. به نظر شما چگونه؟

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کرداندام جاکوبسن

اندام جاکوبسن در سیستم بویایی قرار دارد و هیچ کاربردی ندارد. در واقع زمانی کاربرد داشته هست. نیاکان ما می‌توانستند با بهره گیری از این اندام بوی یکدیگر را حس کنند.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردرحم مردانه

رحم مردانه؟ بله! ما دیوانه نشده ایم مردان هم رحم دارند. اما رحم مردانه به مانند رحم زن نیست. اما چرا مردان رحم دارند؟ هرکودک در رحم مادر به شکل ماده آغاز می شود. قبل از اینکه نوزادان ماده به نر تبدیل شوند رحمشان شروع به رشد می کند و سپس کاملا تبدیل به نر می شوند. به همین علت مردان اندامی به اسم رحم پروستاتیک دارند که شبه رحم هست, اما کاربردی ندارد.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردانگشت کوچک پا

همۀ ما این قسمت بی بهره گیری را در پاهایمان داریم. برخلاف انگشت کوچک دستمان که بسیار مهم هست و مسئولیت ۵۰ % از قدرت دستمان را دارد, انگشت کوچک پا کاملا بی بهره گیری هست و دانشمندان مدت‌ها پیش به این نتیجه رسیده اند که فرد بدون آن هم میتواند زندگی کاملا عادی داشته باشد؛ و وقتی به آن فکر می کنید فقط یاد دردهایی می‌افتید که از برخوردش با گوشه میز و مبل کشیده اید.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردماهیچه پیرامیدالیس

همه ی افراد این ماهیچه را ندارند. درصد کمی از مردم این ماهیچه را دارند که به استخوان شکم متصل و شبیه یک کیسه هست. تصور میشود این ماهیچه بقایای کانگورو‌ها و دیگر حیوانات کیسه دار باشد که در ما به جا باقیمانده هست. دیدنی می شود که با کانگورو‌ها نسبت داشته باشیم نه؟

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردسینوس پارانازال

ما به سینوس‌ها احتیاج داریم, اما به سینوس‌های پارانازال که در اطراف بینی و زیر چشم‌ها قرار دارند نیازی نداریم. آن‌ها هیچ عملکردی جز درد غیرقابل بردباری برای افرادی که از آلرژی رنج میبرند ندارند. تصور می شود این سینوس‌ها زمانی کاربرد خاصی داشتند, زیرا گیرنده‌های بویایی بیشتری در آن‌ها وجود داشت که به نیاکان ما برای یافتن غذا کمک میکرد.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کرددنده‌های گردنی

دنده‌های گردنی دنده‌های حقیقی میباشند که بالای گردن قرار دارند. اما هیچکس نمی تواند از آن‌ها بهره گیری کند. آن‌ها هیچ کاربردی ندارند و فقط باعث درد شدید گردن می شوند. خوشبختانه اکثر افرادی که این دنده‌ها را دارند دردی احساس نمیکنند.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کرداندام روسنمولر

روسنمولر دسته‌ای از لوله‌های بی بهره گیری در نزدیکی تخمدان هاست. این اندام بی بهره گیری با اسم اپوفورون شناخته می شود. این اندام بیهوده مستعد کیست‌ها و آدنوم هاست.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کرددنبالچه

دنبالچه در انتهای ستون فقرات قرار دارد. این استخوان باقی باقیمانده دمی هست که زمانی نیاکان ما داشتند.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کردنوک پستان
یکی از بی بهره گیری‌ترین قسمت‌های بدن نوک پستان های مردان میباشند. زنان به آن‌ها برای تغذیه فرزندانشان نیاز دارند, اما مردان هیچ نیازی به آن‌ها ندارند. با این حال مردان هم آن‌ها را دارند, زیرا همۀ ما در رحم مادر ابتدا ماده بوده ایم.

۲۵ عضو بدن که بدون آن ها هم می توان زندگی کرد

آپداندس،موی بدن،درمورد اندام اضافی بدن،دندان عقل،درمورد اندام بلا بهره گیری بدن،اندام بدن بدون کاربرد