23 آوریل 2019
آوریل 23, 2019

نکته هایی مهم برای خرید الماس

آوریل 23, 2019 0 دیدگاه

نکات بسیار مهم برای خرید الماس

انتخاب الماس سوار نشده یا پیاده یا اصطلاحا Loose Diamonds بسیار راحتتر از انتخاب یک الماس سوار شده بر روی یک جواهر می باشد. برای خرید یک تخمه الماس بصورت پیاده شما دریایی از انتخاب پیش رو دارید، می توانید برای خرید الماس مورد نظرتان از نظر رنگ و پاکی و نوع تراش و وزن فاکتور های متنوعی را به یک فروشنده الماس پیشنهاد دهید تا در نهایت با توجه به بودجه ای دارید الماس مورد نظر خود را خریداری کنید.

بنابراین انتخاب یک الماس پیاده برای خرید، نزد یک فروشنده الماس، بسیار حرفه ای تر و راحتتر از خرید یک الماس در یک مغازه جواهر فروشی می باشد، چون در جواهر فروشی شما محدودیت های بسیاری دارید. پس برای خرید الماس مورد نظرتان از هر نظر، مناسب با بودجه و کیفیت مورد نظرتان حتما به یک الماس فروش مراجعه کنید نه یک جواهر فروش.

جواهر فروشان می توانند خیال شما را راحت کنند از اینکه، الماسی بالاتر از قیمت واقعی خود الماس را بر روی یک رکاب طلای ساده خریداری می کنید. پس جواهرات زیبای خود را از جواهر فروشان بخرید نه تخمه الماس مورد نظرتان را. این تنها یک پیشنهاد است که امتحان آن البته ضرری ندارد اما نتیجه حاصله بیشتر مواقع یک خرید نا موفق همراه با دل ناخوشی بوده است.

هر چیزی را از فروشنده ی آن بخرید مخصوصا الماس. راهنمای خرید الماس بصورت گام به گام را حتما مطالعه کنید و لینک های مرتبط با فاکتورهای تاثیر گذار برروی قیمت الماس را پیگیری کنید. جستجوی خرید الماس برای هر شخصی منحصر به فرد است، اما ممکن است این یک نقطه شروع مفید برای خریدن یک الماس مناسب باشد.
وزن به قیراط (Carat Weight)

یکی از مهمترین فاکتورهای قیمت گذاری گوهر وزن سنگ می باشد. گوهر ها را بر حسب قیراط خرید و فروش می نمایند که یک گرم برابر با پنج قیراط می باشد و یک قیراط به ۱۰۰ صوت (Points) تقسیم می گردد.

چطور درجه خلوص (پاکی) یک الماس را درجه بندی می کنیم؟

درجه بندی الماس براساس ۵ فاکتور می باشد که عبارتند از تعداد، اندازه، رنگ، مکان وجنس نا خالصی درونی ویا سطحی

در درجه بندی flawless(fl) الماس مورد نظر دارای هیچ نا خا لصی درونی وبیرونی نمی باشد.

در درجه بندی flawless(fl) internal الماس ما دارای فقط نا خالصی ها بیرونی می باشد.

در درجه بندی VVS1,VVS2 نا خالصی ها درون الماس را خیلی خیلی مشکل می توان دید.

در درجه بندی vs1,vs2 دارای ناخالصی های minor یا خیلی کم می باشد.

در درجه بندی SI1,SI2 که دارای ناخالصی noticeable ویا آن قابل مشاهده می باشند.

در درجه بندی I1,I2,I3که دارای ناخالصی های Obvious ویا آشکار می باشد.

قابل ذکر است که برای قضاوت در درجه بندی الماس آنها را باید زیر ذره بین ۱۰x یا ده برابرو همینطور زیر میکروسکوپ ده برابر باید دیده شوند.
رنگ الماس :

درجه D_E_F از نظر کلی بهترین و در واقع بی رنگ ترین درجه برای الماس می باشد. ولی برای تراش گرد الماس محدوده رنگ اگر H_I_J باشد بهترین حالت از نظر قیمت است. نکته مهم این است که تفاوت قیمت محدوده اول و دوم در یک سنگ با مشخصات یکسان بسیار است ولی تشخیص این تفاوت رنگ توسط افراد غیر حرفه ای آنقدر مشهود نمی باشد.

بطور کلی اگر قرار است سنگ را روی پلاتین یا طلا سفید کار کنید بهتر است در محدوده رنگ H-I-J و برای پایه طلا زرد می توانید از محدوده K_L_M نیز استفاده کنید. اگر چه سنگ های این محدوده مقداری به زردی می زنند ولی از آنجایی که روی طلا زرد کار می کنید، رنگ سنگ زیاد به چشم نمی آید.