20 سپتامبر 2020
سپتامبر 20, 2020

شوهر ايده آل باشيد

سپتامبر 20, 2020 0 دیدگاه

شوهر ايده آل باشيد

حواس‌تان را جمع کنید؛ زندگی‌ای که به سختی ساخته‌اید، به آسانی می‌تواند از هم بپاشد. فقط کافی ‌است که غرق تکرار شوید یا زیاده از حد به‌خودتان مطمئن باشید و فکر کنید که هیچ اشتباهی از شما سر نمی‌زند. دنیای زنان و مردان بیش از چیزی که شما فکر می‌کنید متفاوت است.

ممکن است موضوعی که برای شما کاملا عادی و پذیرفته‌شده است، از نظر همسرتان یک اشتباه غیرقابل بخشش باشد. پس به جای آن‌که اینقدر به‌خودتان مطمئن باشید و فکر کنید که یک زندگی بی‌عیب و نقص دارید، سعی کنید دنیا را از دریچه چشم همسر تان ببینید و طوری زندگی کنید که نه فقط از نظر خودتان یک همسر ایدآل باشید بلکه در نگاه همسرتان هم یک مرد بی‌عیب و نقص به حساب بیایید.

چه کارهایی انجام بدهید؟!

– زنها فقط از مقايسه شدن با رقباي‌شان نمي‌ترسند. اين‌كه هر زن ديگري در ذهن همسرشان موفق‌تر و توامند‌تر از آن‌ها باشد، به زن‌ها احساس ناامني مي‌دهد.

آن‌ها دوست دارند ملكه خانه باشند و اين‌كه در ذهن همسرشان كامل‌ترين زن دنيا باشند، براي آن‌ها به معني خوشبختي و موفقيت در ازدواج است.

به همين دليل وقتي از او مي‌خواهيد فلان غذا را مثل مادرش درست كند، فلان ظرافت را مثل مادرش داشته‌باشد يا فلان رفتارش مثل رفتار مادرش باشد، از كوره در مي‌روند و نه تنها از شما مي‌رنجند بلكه مادران كه هيچ نقشي در اين ماجرا نداشته را هم مقصر مي‌دانند.

– آقایان باید احساسشان را به همسرشان بگویند، از علاقه و عواطفشان بگویند و از زیبایی، محسنات اخلاقی، توانمندی ها، مدیریت و… همسرشان هم تعریف کنند. خیلی از آقایان فکر می کنند با گفتن این حرف ها همسرشان متوقع خواهد شد که این تصور درست است؛ این حرف ها باید در زمان و مکان درستی گفته شود چون اگر بیش از حد هم گفته شوند، تاثیر معنایی خود را از دست می دهند و بعد از مدتی، دیگر مغز آنها را پردازش نمی کند! اما نگفتن این حرف ها آسیبی به مراتب بیشتر دارد.

وقتی همسرمان چنین حرف هایی را از ما نشنود، احساس می کند ما از او فاصله گرفته ایم، دیگر برایمان مهم نیست و از لحاظ عاطفی با او درگیر نیستیم و همین موضوع می تواند آسیب های شدیدی به رابطه احساسی زوج وارد کند. حتی ممکن است باعث بروز طلاق عاطفی شود بنابراین اگر آقایی احساس می کند که بعد از تعریف و تمجید از همسرش، توقع او بالا رفته، باید توقعات خود را از همسرش به صورت کاملا شفاف و واضح بیان کند تا تراز رابطه برقرار شود.

– نکته دیگر اینکه در تصمیم گیری ها با همسرمان شریک شویم؛ در تصمیم گیری های اساسی که مربوط به نظام خانواده است، باید نظر خود را بیان و از همسرمان هم نظرخواهی کنیم. سعی کنیم دلایل و استدلال های خود را بگوییم و استدلال های همسرمان را بشنویم و بعد براساس مجموع نظرات تصمیم بگیریم. این حس مشارکت در سیستم خانواده، زوج را به هم نزدیک می کند. حتی مطالعات نشان داده اگر آقایان به این شیوه عمل کنند، رابطه بهتری با فرزندانشان خواهند داشت. در حقیقت در سیستم خانواده باید شیوه مدیریت متمرکز برقرار باشد تا همه اعضای خانواده در آن نقش داشته باشند.