تونر (تونیک) پوست و ضرورت استفاده از آن

امروزه استفاده از تونرها یکی از پیشنهادات مهم و اساسی متخصصان پوست جهت پاکسازی مناسب پوست به طور روزانه است. تونرها علاوه بر خاصیت پاک کنندگی دارای دیگر خواص ضروری و لازم برای سلامت و زیبایی پوست هستند که در انواع مختلف و متناسب با نوع پوست شما در بازار موجود می‌باشند. با بیتوته همراه باشید. تا با مزایای فوق‌العاده استفاده از تونر و انواع آن آشنا شده و بتوانید انتخاب بهتری در خرید تونر مناسب با پوستتان داشته باشید. همچنین در ادامه زمان مناسب و نحوه‌ی استفاده صحیح از تونرها را برایتان قرار داده‌ایم.

پاکسازی پوست

پوست و به ویژه پوست صورت در تماس مستقیم با آلودگی‌ها قرار دارد. استفاده از مواد آرایشی نیز سبب پر شدن منافذ پوستی و آلودگی آن است. علاوه بر اینها پوست صورت برخی افراد چرب بوده و ماندن این چربی روی پوست می‌تواند باعث به وجود آمدن عارضه‌های پوستی شود.

در اغلب اوقات این آلودگی‌ها و چربی اضافی پوست با شست و شوی صورت با انواع شوینده‌ها، به طور کامل از بین نمی‌رود و در طول مدت مسبب مشکلات پوستی برای افراد می‌شود. به همین جهت برای بسیاری از افراد در اقدامات مراقبتی پوستی، پاکسازی پوست جزوه دغدغه‌های اصلی‌شان است.

مواد و ابزارهای بسیاری جهت پاکسازی روزانه و یا عمیق پوست وجود دارد. تونر یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها جهت پاکسازی روزانه صورت از آلودگی‌ها و چربی اضافی آن است. بسیاری از متخصصات پوست استفاده از تونر را جزو مراقبت‌های ضروری روزانه می‌دانند. تونر صورت یا همان تونر پوست را با نام تونیک نیز می‌شناسند.

تونر یا تونیک چیست؟

یک تونر در واقع پاک کننده قوی پوست است که غبار، کثیفی و مواد شیمیایی ناشی از شست‌وشو و مواد پاک کننده دیگر را از بین می‌برد. هر ماده پاک کننده‌ای حاوی روغن و مواد دیگری است که خودش روی پوست اثری باقی می‌گذارد. بیشتر تونرها بر پایه مایعاتی شامل گیاهان و روغن‌های ضروری و مفید برای پوست تهیه می‌شوند و متناسب با انواع پوست تولید می‌شوند.

مزایای استفاده از تونر

– ترمیم پوست:

تونر حامی پوست صورت است. بعد از پاکسازی پوست، لایه های سطحی پوست نیاز به موادی دارند تا خود را بازیابی کنند. عناصر ترمیم کننده پوست مثل هیالورونیک، گلیسیرین، سیرامید و اسید های چرب برای این کار مناسب هستند. چیزی که ممکن است ندانید این است که یک تونر خوب حاوی بیشتر این عناصر است و می تواند بهتر از مرطوب کننده و یا سرم عمل کند.

– تنظیم pH پوست:

پوست شما معمولا پس از استفاده از برخی از انواع کرم‌ها و حتی شست و شو، دچار عدم تعادل pH می‌شود و این عدم تعادل ممکن است سطح پوست را بیش از حد اسیدی یا قلیایی کند که برای سلامت پوست زیان‌آور است. تونر صورت با تنظیم کردن و متعادل کردن pH پوست، پوستی سالم‌تر و شاداب‌تر برای شما به ارمغان می‌آورد.

– کوچک کننده منافذ:

منافذ بزرگی که بر روی پوست ایجاد می شود، باعث می شود که خاک، روغن و سموم بیشتری وارد پوست شود و باعث تحریک و عفونت می گردند. این تمیز کننده پوست، منافذ پوست را کاهش داده و سطح چربی پوست را نرمال می کند.

– کاهش التهابات پوستی و آکنه:

تونر جدا از پاک کردن باقی مانده آرایش صورت، پوست را نرم و صاف می کند، قرمزی پوست را کاهش می دهد. همچنین تونر با خاصیت پاک کنندگی و کوچک کنندگی منافذ که دارد احتمال ایجاد جوش در پوست را بسیار کاهش می‌دهد.