13 سپتامبر 2020
سپتامبر 13, 2020

ترامپ: بایدن حتی نمی‌داند زنده است یا نه

سپتامبر 13, 2020 0 دیدگاه

ترامپ: بایدن حتی نمی‌داند زنده است یا نه/ در زیرزمین خانه‌اش خوابیده است!

ترامپ در کارزار تبلیغات انتخاباتی روز شنبه خود در نوادا، بایدن را “بدترین” کاندیدای ریاست جمهوری در تاریخ آمریکا دانست که حتی نمی‌داند زنده است!
به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه دیلی میل، این کارزار انتخاباتی از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حالی در نوادا برگزار شد که وی مقررات مربوط به مقابله با ویروس کرونا در این ایالت را نقض کرد.

وی گفت: جو بایدن دموکرات بدترین کاندیدا در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست. او حتی نمی‌داند که زنده است. در حالی که من در سفرهایم به مناطق مختلف هستم، او در زیر زمین خانه‌اش خوابیده است.

ترامپ در اظهاراتش که بیش از ۹۰ دقیقه به طول انجامید به دموکرات‌ها حمله کرد، به اقدامات مربوط به مقابله با کروناویروس نقد کرده و از اعتراضات در حمایت از سیاه‌پوستان آمریکایی شکایت کرد.

سخنرانی ترامپ در حالی در مقابل کوهستان “سیه‌را” برگزار شد که ستون دودی ناشی از آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌ها در نوادا به آسمان برخاسته بود.

حامیان ترامپ هم فریاد می‌زدند “برای چهار سال دیگر” و “ما عاشق ترامپ هستیم”.

ترامپ همچنین از بایدن شکایت کرد که خودش را شبیه به وینستون چرچیل، نخست‌وزیر فقید انگلیس می‌داند که این کشور را در جنگ دوم جهانی رهبری کرد. ترامپ به چرچیل احترام می‌گذارد و اغلب خودش را با این شخصیت سیاسی مقایسه می‌کند.

وی ادامه داد: ما سه هفته آتی مناظره داریم و اینجا یک مشکل وجود دارد. وینستون چرچیل خودش یک مناظره‌کننده بزرگ بود. اگر بایدن خودش را به مناظره برساند و اگر از روی سن پایین بیاید، آنها می‌گویند که این بزرگترین مناظره‌ای است که تا به حال شاهدش بوده‌اند. چرچیل را اصلا نمی‌شود با جو خوابالو مقایسه کرد. بایدن هنوز هم در زیر زمینش است. جو شکست می‌خورد. خواهید دید. استفاده از او فقط بهانه‌ای برای حضور دیوانه‌ها در آنجاست.

ترامپ همچنین توانایی بایدن را در حفظ آمریکا مورد انتقاد قرار داد و گفت: برنامه بایدن آرام کردن تروریست‌های داخلی است. او هرگز نمی‌تواند از خانواده‌ها و جامعه شما محافظت کند. ریاست جمهوری بایدن اقتصاد کشور را نابود می‌کند.

ترامپ همچنین بایدن را به “اصلی‌ترین حیوان دست‌آموز در آسیاب بادی” تشبیه کرد و گفت: تا به حال دیده‌اید که یک آسیاب بادی تعطیل شود. جو بایدن شبیه به آن است. درست وقتی که دارد زنگ می‌زند و از کار می‌افتد. البته که کسی نمی‌خواهد آن را از کار بیندازد چون پول خوبی از آن عایدش می‌شود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین به انتقاد از حامیان محیط زیست پرداخت که به دنبال استفاده از انرژی باد هستند و به مردم هشدار داد، آنها دیگر نمی‌توانند شب‌ها تلویزیون تماشا کنند چون بادی نمی‌وزد.

وی همچنین گفت که آسیاب‌های بادی، عقاب‌های سرسفید را که نماد و پرنده ملی ایالات متحده هستند خواهند کشت و ادامه داد: می‌خواهید گورستان پرندگان را ببینید. بعضی وقت‌ها زیر آسیاب‌های بادی راه بروید.

ترامپ همچنین به انتقاد از رقیب سابق دموکراتش در انتخابات ۲۰۱۶ یعنی هیلاری کلینتون پرداخت و از جایزه صلح نوبلی که به باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا تعلق گرفت نیز شکایت کرد.

ترامپ بار دیگر هیلاری کلینتون را بابت استفاده از سرورهای شخصی برای ارسال ایمیل در زمانی که وزیر خارجه بود، مورد انتقاد قرار داد و گفت: او تلفنش را برداشت و آن را با چکش خرد کرد و ایمیل‌ها را نابود کرد. او این کارها را به صورت غیرقانونی انجام داد و وکلایش باید با او به زندان بیفتند.

این در حالی است که کلینتون در جریان تحقیقات اف.بی.آی از هرگونه اقدام نادرست مبرا شد. اما پس از این صحبت‌ها بود که حامیان ترامپ فریاد “هیلاری را زندانی کنید” سر دادند.

رئیس جمهوری آمریکا سپس از اوباما انتقاد کرد و گفت: اوباما وقتی در راس کار قرار گرفت آنها خیلی سریع به او جایزه صلح نوبل را دادند. اوباما اصلا ایده‌ای نداشت که چرا این جایزه را برده و در این مورد هم حق داشت. خوب، من رئیس جمهوری بهتری نسبت به او هستم.